https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-ankete-alej-roku-zatim-vede-kastanka-z-kralovehradeckeho-kraje
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V anketě Alej roku zatím vede Kaštanka z Královéhradeckého kraje. Hlasování končí v sobotu

27.12.2016 16:04 | BRNO (ČTK)
"Kaštanka má zatím výrazný náskok, ale uvidíme, jak to dopadne. Loni to bylo napínavé až do posledních chvil," prozradil mluvčí
"Kaštanka má zatím výrazný náskok, ale uvidíme, jak to dopadne. Loni to bylo napínavé až do posledních chvil," prozradil mluvčí
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Alej roku
V anketě o Alej roku 2016 zatím vede alej Kaštanka z Hradce Králové, uvedl mluvčí pořadatelského sdružení Arnika Jan Vávra. Nejkrásnější stromořadí mohou lidé prostřednictvím webu volit už jen čtyři dny - do silvestrovské noci. Loni vyhrála kaštanová alej u Jedovnic na Blanensku.
 

Do šestého ročníku ankety lidé hlasy přispívají už zhruba dva měsíce, volí mezi 53 adeptkami. "Kaštanka má zatím výrazný náskok, ale uvidíme, jak to dopadne. Loni to bylo napínavé až do posledních chvil," prozradil mluvčí. Na druhém místě je v průběžném pořadí alej v Pivovarské ulici v Lysé nad Labem ve Středočeském kraji, na třetím březová alej Jilemnice - Mříčná v Libereckém kraji.

Cílem ankety je podnítit zájem veřejnosti o stav veřejné zeleně. Konečné pořadí mohou lidé ovlivnit na webu www.alejroku.cz do 31. prosince. Hlasování skončí přesně o půlnoci.

V loňském ročníku ankety získala vítězná kaštanová alej bezmála 1400 z 8000 odevzdaných hlasů. Na ocenění bylo navrženo 65 stromořadí. Na druhém místě skončila březová alej u Melkovic na Blanensku, na třetím jasanová alej u Frýdlantu na Liberecku.

Známější než anketa Alej roku je obdobná soutěž Strom roku, v níž veřejnost vybírá nejsympatičtější dřevinu republiky. Letos titul získala lípa z Lipky na Chrudimsku, obdržela přes 55 000 hlasů zhruba ze 175 000 hlasujících.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist