https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-arealu-byvalych-kasaren-v-kladne-bude-park-predstavujici-rozmanitost-prirody
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V areálu bývalých kasáren v Kladně bude park představující rozmanitost přírody

15.8.2023 21:49 | KLADNO (ČTK)
Český park biodiverzity Kladno.
Český park biodiverzity Kladno.
V areálu bývalých kladenských kasáren vzniká park představující rozmanitost přírody. Využije i prvky virtuální reality a představí modul, který bude ukazovat systém bydlení s nulovou energetickou stopou. Jde o projekt Středočeských vodáren, veřejnosti bude přístupný zdarma. Hotový by měl být letos na podzim. Práce jsou v plném proudu, řekla ČTK mluvčí Středočeských vodáren Andrea Rabasová.
 

Prostor nazvaný Český park biodiverzity Kladno bude propojovat kulturní, sportovní, naučné i další účely. "Park bude ovšem z důvodů bezpečnosti a prevence otevřen pouze přes den, aktuálně počítáme s tím, že na noc se budou brány parku zavírat," uvedla Rabasová.

Areál bude lidem ukazovat, proč je důležité zachování různorodosti rostlinných a živočišných druhů v přírodě, poslouží i k relaxaci. Bude jej tvořit centrální bludiště z okrasných travin, mokřadu, terénních vln, které budou sloužit k odpočinku. Vznikne i sad s různými plodinami, symbolická řeka, kousek lesa, hřiště s vodními prvky a rybníček s rákosím. Výši investice zatím společnost nesdělila, nyní se ještě řeší provedení některých prvků.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist