https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-arealu-kralupskeho-kovosrotu-nalezli-hasici-dalsi-ohniska-pozaru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V areálu kralupského kovošrotu nalezli hasiči další ohniska požáru

11.7.2022 00:48 | KRALUPY NAD VLTAVOU (ČTK)
Požár v areálu kovošrotu v Kralupech nad Vltavou si vyžádal vyhlášení zvláštního stupně požárního poplachu.
Požár v areálu kovošrotu v Kralupech nad Vltavou si vyžádal vyhlášení zvláštního stupně požárního poplachu.
Foto | Jan Kostík, oddělení dokumentaristace MV-GŘ HZS ČR. / HZS Středočeského kraje
V areálu kralupského kovošrotu nalezli v neděli hasiči další ohniska požáru, který zde vypukl v úterý. Likvidaci požáru proto stále ještě nevyhlásili a na místo nadále dohlížejí, sdělil večer ČTK mluvčí středočeských hasičů Tomáš Bakalář.

 

"Přes noc i přes den byla nalezena ohniska požárů, která byla následně uhašena," informoval Bakalář. Podle něj jsou v areálu profesionální hasiči a dobrovolná jednotka hasičů z Kralup nad Vltavou, kterou přijedou vystřídat jinočanští hasiči.

Při požáru vznikla podle odhadu škoda tři miliony korun a nadále pokračuje vyšetřování jeho příčiny. Policisté případ vyšetřují jako podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci, za což v případě dopadení pachatele a prokázání viny hrozí až tříletý trest vězení.

Hasiči k požáru vyjížděli v úterý před 17:00, oheň vznikl ve zhruba 50 metrů široké skládce plastového odpadu. Na místě postupně zasahovalo několik stovek hasičů, ve čtvrtek ráno dostali hasiči zhruba po 40 hodinách požár pod kontrolu. V pátek byl poplachový stupeň snížen na základní, do čtvrtečního večera platil nejvyšší možný.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist