https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-australii-byla-po-30-letech-znovu-objevena-vzacna-krysa
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Austrálii byla po 30 letech znovu objevena vzácná krysa

25.8.2017 07:00 (ČTK)
Krysa černonohá (na obrázku) byla naposledy spatřena v roce 1987, ale poté se předpokládalo, že ji vyhubily lesní požáry, toulavé kočky a lidské aktivity. Vzácnou krysu se podařilo objevit v Západní Austrálii.
Krysa černonohá (na obrázku) byla naposledy spatřena v roce 1987, ale poté se předpokládalo, že ji vyhubily lesní požáry, toulavé kočky a lidské aktivity. Vzácnou krysu se podařilo objevit v Západní Austrálii.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Hugh Davies / BBC News
Vzácnou krysu černonohou, která byla už 30 let pokládána za vyhynulou, se podařilo objevit v Západní Austrálii. Informoval o tom zpravodajský server BBC News.

 

Stromovou krysu s výrazně černými tlapkami náhodně zahlédl v loňském roce přírodovědec, který se vydal na noční výpravu. Po měsících sledování oblasti s pomocí videopastí se její existenci podařilo potvrdit.

Australští vědci uvedli, že na oslavu znovuobjevení tohoto vzácného savce otevřeli lahev šampaňského. Krysa černonohá patří mezi původní australské živočichy. S průměrnou váhou 800 gramů je pokládána za obra v porovnání se svými běžnějšími příbuznými, jako je například stromová krysa Mesembriomys macrurus, jež váží 200 gramů.

Krysa černonohá byla naposledy spatřena v roce 1987, ale poté se předpokládalo, že ji vyhubily lesní požáry, toulavé kočky a lidské aktivity.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist