https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-brne-zacne-festival-ekofilm-tvurci-prihlasili-pres-2500-filmu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Brně začne festival Ekofilm, tvůrci přihlásili přes 2500 filmů

3.10.2017 07:17 | BRNO (ČTK)
Webová stránka Ekofilmu.cz
Webová stránka Ekofilmu.cz
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Ekofilm
Nejlepší filmy o ekologii se budou v Brně od čtvrtka ucházet o ocenění na mezinárodním festivalu Ekofilm. Tvůrci z celého světa přihlásili přes 2500 filmů. Ministerstvo životního prostředí (MŽP), které akci zaštiťuje, vybralo letos jako téma festivalu ovzduší a jeho znečištění, řekl na tiskové konferenci náměstek ministra Vladislav Smrž. Snahou je divákům ukázat problémy ovzduší a možná řešení.
 

Festival se uskuteční od čtvrtka do soboty. Zahájení je naplánované ale už na středu večer, kdy na Moravském náměstí zahraje skupina N.O.H.A. "Chceme oslovit co nejširší skupinu lidí, proto veškerý program včetně koncertu bude pro veřejnost zdarma," uvedl mluvčí festivalu Martin Gillár.

Ve čtvrtek zhlédnou diváci i porota soutěžní filmy v kině Scala. Souběžně mohou zájemci navštívit výstavu snímků fotografa divoké přírody Staffana Widstranda na náměstí Svobody a na hvězdárně na Kraví hoře porota vyhlásí anketu Strom roku 2017. V pátek se ve Scale uskuteční druhá část přehlídky soutěžních snímků a v sobotu se v Otevřené zahradě v Údolní ulici budou promítat vítězné filmy. Podrobný program lze najít na stránkách Ekofilmu. "Kromě hlavní ceny udělí porota ocenění v kategoriích krásy přírody, český a středoevropský film a krátký film a svou cenu udělí i prezident festivalu Ladislav Miko," uvedl Gillár.

Přečtěte si rozhovor s prezidentem Ekofilmu Ladislavem Mikem Ekofilm se snaží ukázat, jak se z problémů životního prostředí dostat ven

Brněnská radnice, která také pomáhá s organizací festivalu, se pustila aktivně do zlepšování špatného ovzduší, který vyústil ve schválení akčního plánu pro zlepšení kvality ovzduší. "Jeho hlavním cílem je motivovat k šetrnější mobilitě, lépe uklízet silnice, dostat více zeleně do ulic a lépe informovat občany," uvedl náměstek brněnského primátora pro životní prostředí Martin Ander (SZ).

Dějištěm festivalu je Brno již potřetí. Minulý rok porota zvolila jako nejlepší film indický dokument The Man Who Dwarfed the Mountains (Muž, jenž zastínil hory). Snímek je o nejvýznamnějším současném indickém ekologovi Čandím Prasádu Bhattovi.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist