https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-brnenske-zoo-se-letos-narodilo-bezmala-200-mladat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V brněnské zoo se letos narodilo bezmála 200 mláďat

25.12.2016 17:25 | BRNO (ČTK)
Letos v lednu se v Brně narodil i další medvěd kamčatský, dostal jméno Bruno. Medvědi kamčatští jsou obyvateli brněnské zoo od roku 2010 a odchovali už dvojčata Kubu a Tobyho
Letos v lednu se v Brně narodil i další medvěd kamčatský, dostal jméno Bruno. Medvědi kamčatští jsou obyvateli brněnské zoo od roku 2010 a odchovali už dvojčata Kubu a Tobyho
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Zoo Brno
V brněnské zoo se letos narodilo bezmála 200 mláďat, nejvíce v dubnu a květnu, nejméně pak v srpnu. Narodili se například manulové, vlci hřivnatí, pásovec štětinatý, medvěd kamčatský a také rosomák, kterého se brněnské zahradě podařilo odchovat jako první v ČR. ČTK to řekl vedoucí útvaru vnějších vztahů zahrady Michal Vaňáč.
 

Prvním letošním mládětem v brněnské zoologické zahradě byla žirafa síťovaná, která se narodila patnáctileté žirafí samici Janette. V říjnu porodila i desetiletá samice Tosha, a jak Vaňáč uvedl, obě žirafí slečny se mají čile k světu.

Poprvé v historii brněnské zoo se v lednu rozmnožili vlci hřivnatí, zahrada chová tyto jihoamerické psovité šelmy od roku 2000. Porodily také samice vlků arktických. "To je důkazem, že mladý samec, který dorazil do Brna z Dánska v lednu minulého roku, nezklamal naděje na založení nové stabilní skupiny vlků," uvedl Vaňáč.

Letos v lednu se v Brně narodil i další medvěd kamčatský, dostal jméno Bruno. Medvědi kamčatští jsou obyvateli brněnské zoo od roku 2010 a odchovali už dvojčata Kubu a Tobyho.

Poprvé v České republice se v brněnské zoologické zahradě na začátku března narodilo mládě rosomáka sibiřského, byl to sameček a dostal jméno Vasil. V Zoo Brno žije od roku 2010 jeden pár rosomáků, samec Ivan se narodil v roce 2008 v norském Kristiansandu a samice Nataša v roce 2010 v Moskvě.

Na krmení zvířat za celý rok padla tuna ananasu, 3,7 tuny banánů, 1,3 tuny cibule, půl tuny hroznů či 336 kilogramů moučných červů. Šelmy si zase pochutnaly na celkem 11,3 tunách hovězího masa, také na dvou tunách zvěřiny.

Zástupci zoo už dřív uvedli, že zahradu letos do konce listopadu navštívilo přes 300.000 lidí, loni jich za stejné období přišlo 251.000. Roční výsledek tak podle vedení zahrady bude druhým nejlepším za posledních 20 let.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist