https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-brnenske-zoo-se-poprve-narodil-klokan-bazinny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V brněnské zoo se poprvé narodil klokan bažinný

28.6.2018 00:15 | BRNO (ČTK)
Klokani bažinní (na obrázku) žijí ve východní a jihovýchodní Austrálii. Aktivní jsou zejména v noci, živí se především listy, trávou, bylinami a větvičky keřů. Mají tmavohnědou srst, tmavší končetiny a ocas, světlejší žlutavé břicho a často také žlutý proužek na tvářích.
Klokani bažinní (na obrázku) žijí ve východní a jihovýchodní Austrálii. Aktivní jsou zejména v noci, živí se především listy, trávou, bylinami a větvičky keřů. Mají tmavohnědou srst, tmavší končetiny a ocas, světlejší žlutavé břicho a často také žlutý proužek na tvářích.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | ZOO Brno
V brněnské zoo se poprvé narodilo mládě klokana bažinného, návštěvníci už ho mohou zahlédnout v expozici. Pohlaví budou chovatelé znát v následujících týdnech, po první veterinární prohlídce. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí zahrady Michal Vaňáč.
 

Mládě se narodilo už loni v září, ale teprve na začátku dubna začalo být pozorovatelné, jak se v matčině vaku pohybuje. Klokani svůj vývoj dokončují právě v bezpečí vaku. "Teď už mládě často vykukuje ven a podniklo i několik výprav po expozici," uvedl ředitel zoo Martin Hovorka.

Mládě mohou zahlédnout i návštěvníci procházející expozicí, kterou najdou naproti pandám. Podle chovatelů je ale potřeba pozorně se dívat a chovat se tiše. Při první známce nebezpečí totiž mládě mizí v matčině vaku. Zoo proto žádá návštěvníky o ohleduplnost v průchozí expozici, aby měla matka i mládě klid.

Skupinu klokanů bažinných brněnská zoo chová od dubna 2017, kdy z Belgie dorazila samice Mimosa. Právě ta se stala poprvé matkou. Otcem je samec Meroo, který do Brna přišel o měsíc později z Prahy. Oba pak letos v květnu doplnila ještě samice Pamboolah z nizozemského Rotterdamu.

Klokani bažinní žijí ve východní a jihovýchodní Austrálii. Aktivní jsou zejména v noci, živí se především listy, trávou, bylinami a větvičky keřů. Mají tmavohnědou srst, tmavší končetiny a ocas, světlejší žlutavé břicho a často také žlutý proužek na tvářích.

Brněnská zoo se letos na jaře může pochlubit i dalšími přírůstky, narodila se například mláďata sobů, kozorožců, vlků arktických, jelena milu či polární lišky. Všechny tyto mohou návštěvníci vidět v expozičním celku Beringie.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist