https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-brnenske-zoo-se-poprve-narodilo-mlade-pandy-cervene
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V brněnské zoo se poprvé narodilo mládě pandy červené

21.8.2020 14:59 | BRNO (ČTK)
Jméno mláděte vyberou návštěvníci a příznivci Zoo Brno.
Jméno mláděte vyberou návštěvníci a příznivci Zoo Brno.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Michal Vaňáč / Zoo Brno
V brněnské zoologické zahradě mohou lidé poprvé obdivovat mládě pandy červené. Přišlo na svět už na konci května, ale matka ho teprve v posledních dnech ukázala chovatelům a návštěvníkům. Zoo Brno chová pandy červené od roku 2013, až dosud bez mláďat.
 

"Nejprve jsme neměli povolení koordinátora k odchovu, když jsme ho dostali a těšili se na přírůstek, tehdejší samice Pandora bohužel uhynula na agresivní formu rakoviny," uvedl ředitel zoo Martin Hovorka.

Loni v září na Mniší horu dorazila samice Oshin z Polska. "Po všech těchto peripetiích a nepříjemných událostech máme nesmírnou radost, že se malému samci zatím vede dobře, a pevně věříme, že to tak zůstane i nadále a bude dělat radost také návštěvníkům," uvedl Hovorka.

Mládě se narodilo v porodní boudě, později si ho matka přenesla do výše položené skrýše. Před všemi ho ukrývala asi tři měsíce, chovatelé ho za tuto dobu jen několikrát na krátkou chvíli zkontrolovali. Oshin je sice prvorodička, ale při výchově a péči o svého prvního potomka si vedla na výbornou.

První veterinární prohlídku absolvoval nový obyvatel brněnské zoo až v posledních dnech. Kromě klasických procedur, jako je podání látek na odčervení, očkování a aplikace čipu, určili chovatelé také pohlaví mláděte.

Jméno mláděte vyberou návštěvníci a příznivci Zoo Brno. Podrobnosti k výběru oznámí pracovníci zahrady na začátku září na sociálních sítích a webu. Křest mláděte se uskuteční v sobotu 19. září v rámci mezinárodního dne pand červených.

Panda červená je menší stromová šelma, o něco větší než kočka domácí. Pandě velké není blízce příbuzná, má pouze podobný způsob života. Jejím domovem jsou horské lesy a džungle v podhůří Himálaje.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist