https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-brnenskych-luzankach-bude-ze-stareho-skladu-kavarna
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V brněnských Lužánkách bude ze starého skladu kavárna

4.8.2020 00:54 | BRNO (ČTK)
Park Lužánky
Park Lužánky
Foto | Millenium187 / Wikimedia Commons
Rada města Brna schválila investiční záměr na vybudování cukrárny a kavárny v parku Lužánky, konkrétně v bývalém skladu vedle dětského hřiště. Rekonstrukce by stála téměř sedm milionů korun. Radní chtějí objekt nejdříve nabídnout soukromým investorům. Novinářům to řekl náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL).
 

Sklad v minulosti sloužil městské policii. "Parky v centru města jsou vyhledávaným místem relaxace mnoha lidí. Postupně se je snažíme udělat pro návštěvníky ještě příjemnější, starý objekt proto chceme zrekonstruovat a využít," řekl Hladík.

Město objekt nejdříve nabídne soukromému investorovi, který by budovu opravil a kavárnu následně provozoval. "Teprve pokud by se nikdo nepřihlásil, provedeme rekonstrukci na náklady města a už zrenovovaný prostor bude provozovat Veřejná zeleň města Brna," uvedl Hladík.

Městská organizace Veřejná zeleň se stará o celý park. Mluvčí brněnského magistrátu Filip Poňuchálek uvedl, že město by s uskutečňováním plánu chtělo začít příští rok.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist