https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-cadu-uhynuli-dva-kriticky-ohrozeni-nosorozci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Čadu uhynuli dva kriticky ohrožení nosorožci

22.10.2018 17:21 | PRAHA (ČTK)
V národním parku v Čadu uhynuli samec a samice kriticky ohrožených nosorožců dvourohých. Ilustrační snímek.
V národním parku v Čadu uhynuli samec a samice kriticky ohrožených nosorožců dvourohých. Ilustrační snímek.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Jan Stejskal / Safari Park Dvůr Králové
V národním parku v Čadu uhynuli samec a samice kriticky ohrožených nosorožců dvourohých. Podle ochránců přírody zvířata, která byla do Čadu převezena z Jihoafrické republiky letos v květnu, zřejmě podlehla viru. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC.
 

Do čadského národního parku Zakouma bylo v květnu převezeno celkem šest nosorožců jako dar od jihoafrické vlády. Čad se pokouší nosorožce navrátit zpět do volné přírody poté, co je na začátku 70. let vyhubili pytláci. Ochránci přírody nyní pečlivě sledují zbylé čtyři nosorožce.

Nosorožec dvourohý neboli černý, který se vyskytuje především na východě a jihu Afriky, patří mezi kriticky ohrožené druhy. V JAR žije přitom téměř 80 procent celosvětové populace nosorožců. Zhruba 18.000 jedinců patří k druhu tuponosých neboli bílých a kolem 1900 k druhu dvourohých.

Navrátit nosorožce zpět do přírody se v minulosti podařilo několika africkým zemím a do ochranářských projektů přispěla i česká zoo ve Dvoře Králové. Ta do rezervací v Tanzanii a Keni převezla zatím celkem osm nosorožců bílých.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist