https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-casti-jar-plati-kvuli-suchu-stav-prirodni-katastrofy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V části JAR platí kvůli suchu stav přírodní katastrofy

23.5.2017 02:00 (ČTK)
OSN odhaduje, že dva roky trvající sucha na jihu Afriky spojená s klimatickým jevem El Niňo už postihla kolem 40 milionů lidí. Dvě přehrady v Kapském městě podle oficiálních údajů téměř vyschly. / ilustrační foto
OSN odhaduje, že dva roky trvající sucha na jihu Afriky spojená s klimatickým jevem El Niňo už postihla kolem 40 milionů lidí. Dvě přehrady v Kapském městě podle oficiálních údajů téměř vyschly. / ilustrační foto
V jihoafrické provincii Západní Kapsko byl včera kvůli přetrvávajícím suchům vyhlášen stav přírodní katastrofy. Podle zpravodajského webu BBC panují v regionu, který zahrnuje Kapské Město, nejhorší sucha za posledních 113 let.
 

OSN odhaduje, že dva roky trvající sucha na jihu Afriky spojená s klimatickým jevem El Niño už postihla kolem 40 milionů lidí. Dvě přehrady v Kapském městě podle oficiálních údajů téměř vyschly.

V důležitých místech, jako například u nemocnic, budou za účelem získávání podzemní vody vyhloubeny vrty. Úřady rovněž budou testovat odsolování mořské vody a pokusí se získat vodu ze zdroje ve Stolové hoře.

El Niňo se projevuje zeslabením studeného Peruánského proudu a souvisejícím oteplením oceánských vod. Někde má za následek vytrvalé sucho, zatímco v jiných oblastech naopak vysoké srážky. V letech 2010 a 2011 k důsledkům tohoto jevu patřily rozsáhlé povodně v Austrálii nebo také chladnější zima v Evropě.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist