https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-centru-chebu-pribudou-dalsi-podzemni-kontejnery-na-odpad
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V centru Chebu přibudou další podzemní kontejnery na odpad

12.1.2017 08:20 | CHEB (ČTK)
Cheb je jediným městem v kraji, který podzemní kontejnery používá.
Cheb je jediným městem v kraji, který podzemní kontejnery používá.
Cheb rozšíří počet podzemních kontejnerů na komunální i tříděný odpad. Tři nová stanoviště budou opět v centru města. Celkem se tak počet podzemních kontejnerů v Chebu rozšíří na dvacet, řekl ČTK místostarosta Zdeněk Hrkal (ANO).
 

"Nová stání budou v ulicích Provaznická, Březinova a v ulici Svobody. Mají výhodu v tom, že mají větší objem, ale také v tom, že do nich není možné lézt, přehrabovat se v nich a podobně," uvedl Hrkal.

Z podzemních kontejnerů jsou navenek viditelné jen šachty, kterými se odpad vhazuje. Výrazně méně než běžné plastové kontejnery tak zasahují do vzhledu ulice. Právě proto je Cheb umisťuje především v historickém centru města, kde je větší pohyb turistů i obyvatel.

Proti klasickým kontejnerům je ale jejich pořízení dražší. Tři nové podzemní kontejnery přijdou město na 2,6 milionu korun. Každé stání bude mít čtyři oddělené kontejnery na směsný komunální odpad, plasty, papír a sklo.

Cheb je jediným městem v kraji, který podzemní kontejnery používá. Například v Karlových Varech v lázeňském centru dali přednost malým elektronickým nádobám na směsný i tříděný odpad, které ale umí samy zjistit, kdy jsou plné a odeslat o tom informaci svozové firmě.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
pnp hj
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist