https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-centru-koprivnice-vznikaji-dve-nadrze-budou-zachycovat-destovou-vodu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V centru Kopřivnice vznikají dvě nádrže, budou zachycovat dešťovou vodu

2.5.2022 00:14 | KOPŘIVNICE (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V centru Kopřivnice vznikají dvě nádrže, které budou sloužit k zachycování dešťové vody, regulaci jejího odtoku do říčky Kopřivničky a zavlažování zeleně. Celkem pojmou téměř 200 metrů krychlových vody, sdělila mluvčí kopřivnické radnice Lucie Macháčková.
 

Větší nádrž bude u prodejny Pepco. Bude 15 metrů dlouhá, 3,6 metru široká a stejně tak hluboká. Její užitný objem bude 170 metrů krychlových. Retenční nádrž bude sloužit primárně k zavlažování zeleně v období od dubna do září.

"Při normálních srážkách pokryje navržená kapacita nádrže potřebu zavlažování na jeden měsíc. V případě nedostatečných srážek bude potřebná voda na zálivku doplněna z veřejného vodovodu, naopak v případě vyšších srážek budou přebytečné vody odvedeny do Kopřivničky," uvedla Macháčková.

Druhá retenční nádrž vzniká pod zelným trhem, její užitný objem bude necelých 30 metrů krychlových. "Tato menší nádrž nebude sloužit k zavlažování, ale pouze k regulaci průtoku. Obě nádrže budou vybudovány z plastových akumulačních boxů, které budou seskládány do požadovaného objemu a následně uzavřeny hydroizolací," uvedla Macháčková.

Vybudování nádrží je součástí revitalizace kopřivnického centra téměř za 120 milionů korun. "Nyní probíhají práce v levé části centra, tedy území podél obchodních domů včetně současné hlavní pěší zóny. Následovat budou úpravy pravé části centra, tedy prostranství podél objektu Tatrovanky a poslední etapa bude řešit území stávajícího parkoviště pod zelným trhem a navazující travnaté plochy mezi kulturním domem a Tatrovankou," uvedla mluvčí. Úpravy centra mají být hotovy v polovině příštího roku.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist