https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-ceskem-svycarsku-zasahovali-hasici-kvuli-pozaru-od-ohnostroje
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Českém Švýcarsku zasahovali hasiči kvůli požáru od ohňostroje

9.5.2024 21:46 | PRAHA (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
V národním parku České Švýcarsko dnes večer zasahovali hasiči kvůli požáru, který s největší pravděpodobností vznikl v souvislosti s odpalováním ohňostroje. ČTK to řekl mluvčí krajských hasičů Petr Pelikus. Hořelo na malé ploše na skále nad parkovištěm u hotelu Klepáč. Dnes je přitom v terénu s ohledem na státní svátek v Německu a zvýšenou návštěvnost oblasti více policistů a strážců.
 
Požár se nerozšířil, na místě byly dvě jednotky hasičů. Správa národního parku České Švýcarsko o ohni informovala na facebooku. Na sociálních sítích ve stejnou chvíli policie uvedla, že v terénu jsou čeští i němečtí policisté společně se strážci parku s ohledem na státní svátek v sousední zemi.

Hasiči vyjížděli do Českého Švýcarska také v úterý po 22:00. Hořelo u Rudolfova kamene. Hasiči do nepřístupného terénu k opuštěnému ohništi dopravili vodu pomocí zádových vaků.

Hřensko loni v červnu schválilo vyhlášku, která omezuje používání pyrotechniky na zastavěném území obce. Výjimkou je silvestrovská noc, kdy je možné petardy odpalovat od 24:00 do 01:00. Byla to tehdy reakce na požár, který vypukl 18. května u Pravčické brány, způsobila ho zábavní pyrotechnika. Pokud vyhlášku ve Hřensku někdo poruší, hrozí mu od strážníka městské policie na místě pokuta až 10 000 korun.

Z obecného ohrožení a poškození cizí věci obvinili policisté muže kvůli požáru v Českém Švýcarsku z roku 2022, který byl největší v historii České republiky, zasáhl přes 1000 hektarů. Likvidace požáru byla velmi náročná. Vystřídalo se u ní 6000 hasičů. V případě prokázání viny soudem hrozí muži trest odnětí svobody až na 15 let.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist