https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-chebu-pribyly-dalsi-podzemni-kontejnery-mestu-se-osvedcily
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Chebu přibyly další podzemní kontejnery, městu se osvědčily

15.1.2018 16:00 | CHEB (ČTK)
Odpad schováme. Ilustrační snímek
Odpad schováme. Ilustrační snímek
V Chebu přibyly další podzemní kontejnery na odpad. Jsou za úřadem práce a na Kasárním náměstí. Celkem jsou jich ve městě už na čtyři desítky. I když jejich pořízení je nákladné, město je s nimi velmi spokojeno, řekl dnes novinářům starosta Zdeněk Hrkal (ANO).
 
"Kontejnery do země zakopáváme už asi osm let. Byl to výborný nápad. Jsou to nádoby na směsný i tříděný odpad, které se nedají vybírat. Nevzniká tak kolem nich nepořádek jako tam, kde někteří lidé do popelnic hrabají. Chceme tak v tomto trendu pokračovat," uvedl Hrkal.

Vybudování dvou nových kontejnerových stání pro směsný i tříděný odpad přišlo na 2,3 milionu korun. Část nákladů pokryje město z evropské dotace Operačního programu Životní prostředí. Stavba na Kasárním náměstí se o asi měsíc a půl protáhla, protože při výkopových pracích se našly archeologické pozůstatky a odborníci je nejdřív museli prozkoumat.

Pro letošní rok má město v rozpočtu další tři miliony korun na podzemní kontejnery v ulici Obětí nacismu a Valdštejnova.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist