https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-chebu-zahajila-provoz-firma-na-trideni-a-recyklaci-raminek
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Chebu zahájila provoz firma na třídění a recyklaci ramínek

3.8.2020 02:50 | CHEB (ČTK)
Ve firmě TFS se použitelná ramínka přebalí a vrátí zpět do maloobchodní sítě, zbytek projde drtičkou a následnou recyklací.
Ve firmě TFS se použitelná ramínka přebalí a vrátí zpět do maloobchodní sítě, zbytek projde drtičkou a následnou recyklací.
V Chebu zahájila provoz společnost TFS International, která se zabývá tříděním a recyklací oděvních ramínek. Její závod postavily ve spolupráci firma Panattoni a investor Accolade, který průmyslovou halu vlastní. Provoz TFS International umožní vznik 130 pracovních míst, informovaly ČTK Panattoni a Accolade.
 

Ve firmě TFS se použitelná ramínka přebalí a vrátí zpět do maloobchodní sítě, zbytek projde drtičkou a následnou recyklací. "Chceme v nové hale otestovat procesy, které splňují parametry koncepce Průmysl 4.0. Automatizace a robotizace provozu nám pomůže významně zvýšit efektivitu třídění ramínek. Naším cílem je strojově vyhodnocovat, zda dané ramínko lze přímo vrátit do obchodu, či je nutné ho recyklovat," popsal jednatel TFS International Bernd Gerrit Bode.

Hala o velikosti 7800 čtverečních metrů splňuje požadavky na udržitelný rozvoj úrovně Excellent podle certifikace BREEAM 2016 New Construction. "Jako český lídr v revitalizaci brownfieldů na průmyslové zóny se zaměřujeme mimo jiné na recyklaci stavebního odpadu při výstavbě. A nyní jsme postavili budovu, jejíž podstatou je přímo recyklace, tedy oběhové hospodářství v praxi, navíc v kombinaci s principy Průmyslu 4.0," uvedl generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko Pavel Sovička. Panattoni souběžně dokončila novou halu i v druhé chebském průmyslovém parku. Ta bude sloužit pro velkou německou e-commerce společnost Real Digital.

Podle výkonného ředitele Accolade Milana Kratiny je Chebsko jednou z nejatraktivnějších lokalit pro rozvoj moderního podnikání ve střední Evropě. "Dokazuje to nejen zájem světových nájemců, ale také jejich zaměření na udržitelnou a ke světu kolem nás šetrnou výrobu," uvedl.

Společnost TFS vznikla v dolnosaském Nordhornu v roce 1990. V roce 1995 se stala rodinným podnikem, když většinu podílů převzali bratři Bernd Gerrit a Hermann Bodeovi. Firma položila základy systému vratných ramínek tak, jak dnes funguje. Zvláštností je i to, že nadpoloviční většinu jejích zaměstnanců tvoří ženy.

Společnost Panattoni ve spolupráci se společností Accolade vytvořila za čtyři roky z Chebu jedno z nejvýznamnějších průmyslových center střední Evropy. V Panattoni Parku Cheb I dnes mají své provozy takové firmy jako Tchibo, DHL či BWI.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist