https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-chrastanech-u-hulina-vznikne-letos-vodni-nadrz
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Chrášťanech u Hulína vznikne letos vodní nádrž

27.2.2022 00:44 | HULÍN (ČTK)
V Chrášťanech, místní části Hulína na Kroměřížsku, vznikne letos vodní nádrž. Jejím hlavním účelem bude ochrana před povodněmi a zadržování vody v krajině, využít ji bude možné i jako požární nádrž, sdělil zástupce hulínské radnice Zdeněk Dvořák.
 

Nádrž bude na severním okraji Chrášťan. "Přípravu této stavby máme hotovou, takže nic nebrání jejímu postavení. Věřím, že kromě svých ekologických a protipovodňových funkcí přispěje i ke zlepšení místního mikroklimatu tím, že bude ochlazovat své okolí a kompenzovat tak přehřívání vzduchu nad tělesem dálnice. Vznikne pěkný krajinný prvek a brzy se zde jistě vytvoří zajímavý biotop," uvedl starosta Hulína Roman Hoza (ODS).

Náklady na novou nádrž budou asi sedm milionů korun, z toho čtyři miliony pokryje dotace ministerstva zemědělství. Zbytek zaplatí město ze svého rozpočtu. V Hulíně žije zhruba 6700 lidí.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist