https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-chrudimi-zvazuji-fotopasti-kvuli-cernym-skladkam
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Chrudimi zvažují fotopasti kvůli černým skládkám

8.3.2019 07:01 | CHRUDIM (ČTK)
Město očekává, že lidé na černé skládky upozorní. "Podle toho pak bude možné nastavit i hlídkovou činnost strážníků, případně uvažovat o umístění fotopastí k identifikaci pachatelů tohoto jednání," řekl starosta Chrudimi František Pilný.
Město očekává, že lidé na černé skládky upozorní. "Podle toho pak bude možné nastavit i hlídkovou činnost strážníků, případně uvažovat o umístění fotopastí k identifikaci pachatelů tohoto jednání," řekl starosta Chrudimi František Pilný.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Chrudim zlikvidovala černou skládku na cestě do Markovic. Případ není ojedinělý, město loni odstraňovalo více než sto skládek. Technické služby ročně takto uklidí několik tun odpadu. Chrudim proto zvažuje i instalaci fotopastí, uvedlo město v tiskové zprávě.
 

"Sám nechápu, proč lidé neodvezou nepotřebný odpad do sběrného dvora, kde jej mohou odložit zdarma," uvedl starosta František Pilný (ANO).

Chrudim vlastní účelové komunikace mezi průmyslovou zónou a Markovicemi. Osadní výbor na černou skládku upozornil a požadoval zprůjezdnění polní cesty.

Vloni město evidovalo více než sto případů vzniku černých skládek o celkové hmotnosti 5,5 tuny odpadu. Započtené jsou v tom i odpady, které lidé odloží vedle kontejnerů na směsný odpad nebo i do kontejnerů na tříděný odpad.

"Jedná se o sedací soupravy, postele, umyvadla, záchodové mísy, které jsou následně odváženy v rámci svozu komunálního odpadu," uvedl ředitel Technických služeb Zdeněk Kolář.

Město očekává, že lidé na černé skládky upozorní. "Podle toho pak bude možné nastavit i hlídkovou činnost strážníků, případně uvažovat o umístění fotopastí k identifikaci pachatelů tohoto jednání," dodal starosta.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist