https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-cine-pochytali-desitky-krokodylu-kteri-utekli-z-farmy-pri-povodnich
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Číně pochytali desítky krokodýlů, kteří utekli z farmy při povodních

23.9.2023 21:13 (ČTK)
Krokodýl siamský.
Krokodýl siamský.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Všech více než 70 krokodýlů, kteří před týdnem při povodních utekli ze zaplavené čínské farmy, se podařilo pochytat. Informovaly o tom čínské úřady, podle kterých uprchlí plazi nikoho nezranili, napsala agentura AFP.
 

Krokodýli siamští uprchli z komerční krokodýlí farmy v jihočínském městě Mao-ming v provincii Kuang-tung. Místní úřady spustily rozsáhlé pátrání a odchyt plazů, kteří ve volné přírodě dorůstají třímetrové délky, ale v zajetí mohou být ještě větší.

Mezi uprchlíky bylo 69 plně dorostlých krokodýlů a dva mladí jedinci. Krokodýli se v Číně chovají kvůli kůži a také na maso, které se někdy používá v tradiční medicíně.

Části provincie Kuang-tung, včetně průmyslového města Šen-čen, tento měsíc postihly nejsilnější deště od roku 1952, kdy se začaly pořizovat meteorologické záznamy.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist