https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-cr-vzrostl-prodej-aut-na-alternativni-pohon-o-90-procent
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V ČR vzrostl prodej aut na alternativní pohon o 90 procent

11.11.2015 11:22 | PRAHA (ČTK)
Téměř 80 procent v ČR prodaných aut na alternativní pohon tvoří vozy na zemní plyn nebo LPG
Téměř 80 procent v ČR prodaných aut na alternativní pohon tvoří vozy na zemní plyn nebo LPG
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Prodej osobních aut s alternativním pohonem v Česku do konce září meziročně vzrostl o 91 procent na 4131 vozů. Český trh s ekologickými vozy tak skončil v Evropě na 13. místě. Vyplývá to z údajů Sdružení automobilového průmyslu. Vozy s ekologičtějším pohonem tvořily 2,4 procenta osobních aut prodaných na tuzemském trhu.
 

Celkem bylo v Evropě za leden až září 2015 poprvé zaregistrováno 458 683 nových osobních aut s alternativním pohonem, což je meziroční nárůst o 22 procent. Z toho čtvrtinu tvořily elektromobily, 37 procent hybridy a 38 procent auta na plyn. Nejvíce ekologických aut se prodává v Itálii, Velké Británii a Francii.

V České republice je struktura nových osobních aut s alternativním pohonem odlišná. Téměř 80 procent tvoří auta na zemní plyn nebo LPG a zbytek hybridy a elektromobily. Prodej hybridních aut se meziročně zvýšil o 190 procent na 717 vozů a poptávka po elektromobilech stoupla o 81 procent na 172 aut.

Zatímco podíl Česka v prodeji nových aut v Evropě je téměř 1,6 procenta, u automobilů s alternativním pohonem se na celoevropském odbytu podílí pouze 0,9 procenta.reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist