https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-decine-se-chytil-dalsi-makak-chocholaty-na-svobode-zustava-posledni-opice
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Děčíně se chytil další makak chocholatý, na svobodě zůstává poslední opice

17.6.2023 19:51 | DĚČÍN (ČTK)
V Děčíně se dnes chytil další makak chocholatý. Na svobodě byl mimo zoologickou zahradu od pondělí. Poblíž areálu se pohybuje poslední z devíti uprchlých opic. ČTK to řekla mluvčí zoo Alena Houšková. Všechny opice, které pobývaly na svobodě, jsou v pořádku.
 

Dvouletý samec se dnes chytil do klece nastražené do soukromé zahrady. "Trochu s sebou házel v kleci, možná bude trošku pomlácen, ale jinak v pořádku. V dobré kondici jsou i všichni ostatní, kteří si užívali svobody," uvedla Houšková. Zaměstnanci nyní klec znovu přemístí poblíž zoo, kde ji naplní různými dobrotami. Prosí návštěvníky, aby nenechávali zbytky jídla v koších v okolí zahrady. "Tento poslední samec se pohybuje v těsné blízkosti zoo, dokonce byl i jednou uvnitř a koukal na nás, když jsme odcházeli z práce," uvedla Houšková.

Skupina zvířat uprchla v pondělí večer z výběhu, u kterého někdo poškodil elektrický ohradník. Možného pachatele vyšetřuje policie. Zoologům se nejprve podařilo chytit dva makaky, kteří zůstali v zahradě. Další se postupně chytili do klece.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist