https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-dilli-a-okoli-byl-zakazan-prodej-zabavni-pyrotechniky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Dillí a okolí byl zakázán prodej zábavní pyrotechniky

9.10.2017 23:34 | PRAHA (ČTK)
Soud uvedl, že chce posoudit, zda zákaz ohňostrojů bude mít vliv na čistotu ovzduší v oblasti Dillí, které patří k nejvíce znečištěným městům světa. Ilustrační snímek.
Soud uvedl, že chce posoudit, zda zákaz ohňostrojů bude mít vliv na čistotu ovzduší v oblasti Dillí, které patří k nejvíce znečištěným městům světa. Ilustrační snímek.
Indický nejvyšší soud zakázal prodej zábavní pyrotechniky v indické metropoli Dillí a okolních městech. Chce tak omezit znečištění ovzduší v době svátku světel díválí, kdy bývá v Indii odpalováno množství ohňostrojů, jež zamořují vzduch hustým smogem. Informovala o tom agentura AP.
 

Hinduistický svátek díválí připadá letos na 19. října. Zákaz vydaný dnes nejvyšším soudem začal platit okamžitě a jeho platnost potrvá do 1. listopadu.

Soud uvedl, že chce posoudit, zda zákaz ohňostrojů bude mít vliv na čistotu ovzduší v oblasti Dillí, které patří k nejvíce znečištěným městům světa.

Podle soudu mohou lidé použít zábavní pyrotechniku, kterou si koupili již dříve. Nová ale nebude prodávána. Kritici nařízení se podle AP obávají, že Indové budou petardy pašovat ze sousedních států.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist