https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-ekologickem-zebricku-univerzit-jsou-ctyri-zastupci-z-ceska
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V ekologickém žebříčku univerzit jsou čtyři zástupci z Česka

17.12.2019 00:17 (ČTK)
V žebříčku, kterému vévodí univerzita v nizozemskému Wageningenu, jsou Česká zemědělská univerzita (na ilustračním snímku), Univerzita Hradec Králové, Univerzita Pardubice a Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně.
V žebříčku, kterému vévodí univerzita v nizozemskému Wageningenu, jsou Česká zemědělská univerzita (na ilustračním snímku), Univerzita Hradec Králové, Univerzita Pardubice a Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | www.czu.cz
Čtyři univerzity z Česka se umístily v celosvětovém žebříčku téměř 800 univerzit UI Green Metric World University Rankings 2019. Ten hodnotí ohleduplnost areálu univerzit k životnímu prostředí. V žebříčku, kterému vévodí univerzita v nizozemskému Wageningenu, jsou Česká zemědělská univerzita (ČZU), Univerzita Hradec Králové, Univerzita Pardubice a Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně. V tiskové zprávě to včera uvedla mluvčí ČZU Jana Kašparová.
 

Z českých zástupců se nejlépe umístila ČZU na 31. příčce. Univerzita Hradec Králové je na 314. místě, Univerzita Pardubice 544. a Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně skončila na 730. místě.

Hodnocení bylo zaměřeno na šest oblastí - infrastrukturu, energii, nakládání s odpady, vodou a podobu dopravy a výuky. Kašparová uvedla, že ČZU uspěla například díky chytrým technologiím v budovách, programu na recyklaci odpadů či množství předmětů zaměřených na udržitelnost.

Vítěznou trojici po univerzitě ve Wageningenu doplnily Oxfordská univerzita a Kalifornská univerzita v Davisu.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist