https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-hodoninske-zoo-se-narodilo-mlade-vzacneho-primorozce-arabskeho
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V hodonínské zoo se narodilo mládě vzácného přímorožce arabského

2.10.2021 00:34 | HODONÍN (ČTK)
Přímorožec arabský.
Přímorožec arabský.
Foto | Panarria / Wikimedia Commons
V hodonínské zoo se narodilo mládě vzácného přímorožce arabského, jde o samičku. Přímorožce arabské chová hodonínská zoo jako jediná zahrada v republice, uvedla mluvčí zoo Marie Blahová.
 

Mládě přišlo na svět 20. září. "Porod proběhl rychle a bez komplikací, matce i mláděti se daří dobře," uvedla zooložka Lenka Štursová.

Malou antilopu už mohou návštěvníci vidět ve výběhu. Současné stádo čítá čtyři kusy, dvě samice, jednoho samce a nové narozené mládě. S chovem tohoto ohroženého druhu antilopy započala hodonínská zoo v roce 2016, kdy byly ze zoo v Curychu přivezeny dvě samice. K nim byl později přidán samec z britského Marwellu.

Přímorožci arabští z přírody na čas zcela vymizeli. V posledních letech se do přírody ale vrací, a to právě díky záchranným programům zoologických zahrad. Jde o antilopu nižší postavy s protáhlejší hlavou, delším ocasem a dlouhými rohy. Typické je pískově bílé zbarvení těla. Kromě tohoto druhu přímorožce chová hodonínská zoologická zahrada také přímorožce jihoafrického a přímorožce beisa.

Hodonínská zahrada patří v Unii českých a slovenských zoo k těm nejmenším. Chová přes 1000 zvířat asi 280 druhů, hlavním lákadlem jsou smetanově zbarvení lvi. Loni do ní zavítalo zhruba 146.000 lidí, meziročně asi o 40.000 méně. Zařízení bylo loni opakovaně uzavřeno kvůli vládním nařízením, která měla zamezit šíření koronaviru.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist