https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-holesovicich-v-praze-7-vznikne-novy-park-na-brehu-vltavy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Holešovicích v Praze 7 vznikne nový park na břehu Vltavy

2.7.2023 00:32 | PRAHA (ČTK)
Foto | Eric X / Unsplash
V Praze 7 vznikne nový park na břehu Vltavy. V parku U Vody, který bude umístěn mezi holešovickým přístavem a mostem Barikádníků, vznikne mimo jiné posezení, vstupy do vody, posilovací stroje či venkovní studovna, informovali zástupci městské části. Parkem budou také vést dvě stezky, které realizuje Technická správa komunikací (TSK). Radnici bude výstavba parku stát zhruba 46,5 milionu korun, hotovo má být v první polovině příštího roku.
 

Podle starosty Prahy 7 Jana Čižinského (Praha Sobě) měli lidé místo spojené spíše s odtahovým parkovištěm, které zde v minulosti bývalo, než s místem pro příjemné trávení času. "Celý prostor jsme vyčistili a nevzhledné betonové plochy nahradila tráva," řekl. Dodal, že po dokončení úprav již obyvatelé Holešovic nebudou muset dělat výpravy za zelení na Letnou či na Štvanici.

V parku budou vytvořena například místa k posezení s výhledem na řeku, cesty s přístupem k vodě nebo také takzvaný smyslový chodník, po kterém se lidé budou moci projít naboso po různých typech povrchů.

"Na základě podnětů od občanů jsme se v projektu zaměřili na obnovené i zcela nové vstupy do vody i vodní prvky přímo v parku, zájem byl také o prostory pro sousedská setkávání, jako je komunitní zahrada či společné ohniště," uvedla místostarostka Lenka Burgerová (Praha Sobě). "Zachovány budou rovněž stopy minulosti v podobě industriálních prvků, jako jsou v prostoru ponechané koleje," dodala.

Kromě parkových cest budou prostorem vést také dvě stezky, které připravuje TSK. Trasa pro pěší a cyklisty vedená napříč parkem tak bude navazovat na již otevřenou stezku na nábřeží mezi Trojským mostem a mostem Barikádníků.

Na přípravách projektu nového parku se podíleli občané městské části, rozhodli například o názvu park U Vody.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist