https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-hukvaldech-na-frydecko-mistecku-se-budou-konat-vecerni-pozorovani-netopyru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Hukvaldech na Frýdecko-Místecku se budou konat večerní pozorování netopýrů

23.7.2023 00:34 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto | Bill Tyne / Flickr
Lidé se po dva nadcházející týdny mohou v Hukvaldech na Frýdecko-Místecku zúčastnit večerních pozorování netopýrů v místní oboře i zámeckém parku. Zážitkové večerní procházky pořádá od pondělí 24. července místní Biskupské environmentální centrum HUBERT (Hukvaldský biskupský environmentální resort). ČTK to sdělil mluvčí ostravsko-opavského biskupství Ondřej Elbel.
 

Skupinu povede vyškolený lektor, netopýry budou účastníci procházek pozorovat i pomocí ultrazvukových detektorů. "Zapůjčené detektory nám umožní slyšet netopýří zvuky a lépe rozpoznat různé druhy těchto zvířat," uvedla vedoucí Huberta Michaela Kvašňovský Holubová.

Program nazvaný Staňte se netopýřími výzkumníky se bude konat od 24. července do 5. srpna. Začínat bude vždy ve 20:30 v budově Huberta. Zájemci si místo musí rezervovat předem na e-mailové adrese mkvasnovsky@doo.cz, vstupné stojí 50 korun. "Program je vhodný také pro děti," uvedl Elbel. Podrobnější informace najdou zájemci na internetových stránkách resortu.

Pro turisty chystá biskupské centrum každou první neděli v měsíci takzvané badatelské tašky s výzkumnickým vybavením. "Díky speciálním pomůckám si může každý spočítat stáří stromů v oboře, prozkoumat mrtvé dřevo pomocí lup a USB-mikroskopu nebo pozorovat dění v oboře dalekohledem. Po návratu z výpravy pak na skupinky malých i větších přírodovědců čeká krátké tvoření," uvedl mluvčí.

Třetím rokem Hubert pořádá příměstské tábory zaměřené na zkoumání živé i neživé přírody. "Letos máme pět turnusů a všechny jsou plně obsazené," uvedla Holubová. Během školního roku se v ekocentru konají badatelské projektové dny pro mateřské, základní a střední školy ze širokého okolí i přednášky a workshopy pro veřejnost.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist