https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-indickem-asamu-uhynulo-nejmene-18-slonu-patrne-je-zabil-blesk
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V indickém Ásámu uhynulo nejméně 18 slonů, patrně je zabil blesk

14.5.2021 11:58 | GAUHÁTÍ (ČTK)
Neštěstí se stalo v noci na čtvrtek v hornaté oblasti rezervace Kandali. Ilustrační foto
Neštěstí se stalo v noci na čtvrtek v hornaté oblasti rezervace Kandali. Ilustrační foto
Foto | Jono Hey / Flickr.com
Stádo čítající nejméně 18 slonů uhynulo v lesní rezervaci v indickém státě Ásám. Slony pravděpodobně zabil blesk, ale na místo zamířil tým veterinářů a dalších odborníků, aby prověřil, zda smrt slonů nemá nějakou jinou příčinu, napsal indický list The Hindu.
 

Neštěstí se stalo v noci na čtvrtek v hornaté oblasti rezervace Kandali. "Místní zaměstnanci uvedli, že zemřelo 18 slonů a nejpravděpodobnější příčinou je zásah bleskem," řekl vedoucí ásámského odboru přírody M.K. Jadava listu The Hindu.

"Už jsme tu měli případy zvířat zabitých bleskem. Před nějakou dobou zabil blesk pět slonů ve státě Bangla, ale tohle je mnohem větší neštěstí," dodal.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist