https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-indii-vysetruji-uhyn-57-koznatek-je-podezreni-ze-je-lide-otravili
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Indii vyšetřují úhyn 57 kožnatek. Je podezření, že je lidé otrávili

24.1.2022 01:14 | DILLÍ (ČTK)
Kožnatky indické se mohou dožít 300 i 400 let a patří k chráněným druhům želv.
Kožnatky indické se mohou dožít 300 i 400 let a patří k chráněným druhům želv.
V Indii uhynulo přes 50 kožnatek a úřady případ vyšetřují jako možnou záměrnou otravu. Kožnatky indické se mohou dožít 300 i 400 let a patří k chráněným druhům želv.
 

Web India Today napsal, že se případ stal asi 50 kilometrů do Bombaje, kam lidé kvůli silnému zápachu povolali ochránce přírody.

Suhas Pavár ze skupiny ochrany divoce žijících zvířat a plazů řekl, že zabito bylo 57 kožnatek a šest se podařilo zachránit. Podle něj se místní lidé rozhodli želv zbavit, protože jim ujídaly ryby, které místní nelegálně chovají v jezeře.

"Vyšetřuje se to, pitva a vědecký rozbor ukážou přesnou příčinu smrti," řekl Pavár.

Podle něj se kožnatky přemnožily vlivem změněné situace za dvou let epidemie covidu-19. Lidé v jezeře začali chovat víc ryb, což zajistilo potravu kožnatkám, a ty se tak rychle rozmnožily.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist