https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-indonesii-policie-objevila-papousky-vtesnane-v-pet-lahvich
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Indonésii policie objevila papoušky vtěsnané v PET lahvích

23.11.2020 07:56 | JAKARTA (ČTK)
Část ptáků je pašována do zahraničí. Některé exempláře vzácných druhů, jako kakadu arový, mohou na černém trhu stát až 30 000 dolarů (zhruba 670 000 korun).
Část ptáků je pašována do zahraničí. Některé exempláře vzácných druhů, jako kakadu arový, mohou na černém trhu stát až 30 000 dolarů (zhruba 670 000 korun).
Indonéská policie objevila 64 papoušků, kteří byli vtěsnaní v PET lahvích. Dalších deset exemplářů ale bylo nalezeno mrtvých, píše agentura AFP. Papoušci zřejmě byli určeni na místní trhy s ptactvem nebo do zahraničí. V Indonésii bují nelegální obchod se vzácnými ptáky.
 

Na nezvyklou zásilku poukázali členové posádky přepravní lodi. "Členové posádky nás upozornili, že uvnitř krabice jsou zvířata, protože z ní zněly podivné zvuky," uvedla policie z přístavu Fakfak v provincii Západní Papua. Uvnitř krabice se nacházely desítky papoušků druhu lori novoguinejský. Policie nikoho nezadržela, má ale podezření, že ptáci směřovali na černý trh.

V Indonésii existují velké ptačí trhy, kde jsou místní klientele prodáváni papoušci či jiné druhy ptáků. Indonésané považují tyto ptáky za symbol prosperity a bohatství. Část ptáků je pašována do zahraničí. Některé exempláře vzácných druhů, jako kakadu arový, mohou na černém trhu stát až 30 000 dolarů (zhruba 670 000 korun).

V Indonésii žije až 130 ohrožených druhů ptactva. To je nejvíce v Asii a druhý největší počet na světě po Brazílii.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist