https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-iranu-kvuli-znecisteni-ovzdusi-zavreli-zakladni-skoly
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Íránu kvůli znečištění ovzduší zavřeli základní školy

17.12.2017 10:44 | PRAHA (ČTK)
V Íránu dnes kvůli znečištění ovzduší zavřeli základní školy. Opatření se týká metropole Teheránu a většiny dalších měst ve stejnojmenné provincii. Na pondělí úřady nařídily zavřít v oblasti doly a cementárny, informovala agentura AFP.
 

V centru metropole, která má téměř devět milionů obyvatel, jsou posílena obvyklá dopravní omezení.

Podle íránských médií může za vysoké znečištění hlavně množství neekologických aut a motocyklů. Problém způsobuje i každoroční teplotní inverze, letos ale situaci zhoršil i nedostatek dešťů.

Úřady vyzvaly nejzranitelnější skupiny osob, aby nevycházely ze svých domovů. Doporučením se mají řídit senioři, děti, těhotné ženy a lidé s kardiovaskulárními problémy.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist