https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-jar-se-po-utlumu-spojenem-s-pandemii-opet-rozmohlo-pytlaceni-nosorozcu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V JAR se po útlumu spojeném s pandemií opět rozmohlo pytlačení nosorožců

2.8.2021 01:38 | PRETORIA (ČTK)
V první polovině letošního roku pytláci zabili 249 těchto zvířat, ve stejném období roku loňského jich upytlačili 166.
V první polovině letošního roku pytláci zabili 249 těchto zvířat, ve stejném období roku loňského jich upytlačili 166.
V Jihoafrické republice se po útlumu způsobeném koronavirovými restrikcemi opět rozmohlo pytláctví, které cílí na nosorožce. V první polovině letošního roku pytláci zabili 249 těchto zvířat, ve stejném období roku loňského jich upytlačili 166. To je padesátiprocentní nárůst, uvedla agentura Reuters s odvoláním na ministerstvo životního prostředí.
 

"I když je to vyšší počet nosorožců zabitých pro jejich rohy než ve stejném období loňského roku, je to však stále méně než 318 nosorožců, kteří byli upytlačeni v prvních šesti měsících roku 2019," poznamenalo ministerstvo.

Během celého loňského roku pytláci ulovili v Jihoafrické republice 394 nosorožců, což je podle Reuters nejméně od roku 2011. Pytláky odradila cestovní omezení v době pandemie, včetně těch mezinárodních, protože zvířata loví kromě místních také zahraniční kriminální skupiny, které pak jejich rohy pašují z JAR.

Rohy těchto tlustokožců jsou žádané zejména na asijských černých trzích kvůli svým údajným léčivým schopnostem. Nosorožčí rohy jsou z keratinu, tedy stejné látky jako například lidské nehty.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist