https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-jaslovskych-bohunicich-je-odstaveny-ctvrty-blok
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Jaslovských Bohunicích je odstavený čtvrtý blok

25.5.2002 17:53 | PRAHA (ČIA)
Čtvrtý blok jaderné elektrárny V2 v Jaslovských Bohunicích je od časného rána odstavený. Jak informoval vedoucí odboru zahraničních vztahů a styku s veřejností atomové elektrárny Bohunice Dobroslav Dobák, jde plánovanou odstávku, po kterou se uskuteční částečná výměna paliva, potřebné změny a úpravy, jako i preventivní údržba.
 

Hlavní činností však bude modernizace jaderné elektrárny V2. Bohuničtí energetici vykonají také plánované úpravy zařízení bloku, jejichž výsledkem by měla být také jeho vyšší spolehlivost. Podle Dobáka bude důležitá také revize uložení pohonů havarijních regulačních kazet a kontrola materiálu kolektorů parogenerátorů vířivými proudy.

Preventivní údržbu vykonají energetici také na hlavních a pomocných cirkulačních čerpadlech, na hlavních pohonech havarijních systémů a na chladičích sprchového systému. V sekundární části bloku prověří rychlouzavírací a regulační ventily, v elektrické části se zaměří na kontrolní a revizní činnosti na obou dvou transformátorech vlastní spotřeby a na proudových a napěťových měničích.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist