https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-kamionu-prevazejicim-chemikalie-unikla-na-plzensku-ziravina
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V kamionu převážejícím chemikálie unikla na Plzeňsku žíravina

14.1.2019 18:14 | RYBNICE (ČTK)
V Rybnici na Plzeňsku dnes odpoledne zasahovali hasiči u úniku žíraviny, kterou v barelech přepravoval kamion. Silný čistící prostředek, používaný na odstraňování nečistot a kalů, unikl přes víčka barelů do nákladového prostoru automobilu, řekl dnes mluvčí hasičů Petr Poncar.
 

Barely se zřejmě na nákladní ploše nahnuly. Řidič, který s autem jel, zpozoroval vyboulení na plachtě návěsu, zastavil a přivolal hasiče. Ti uniklou chemikálii neutralizovali. Zasahovali přitom v přetlakových oblecích. Na místě připravili dekontaminační stanoviště. Přesné množství vyteklé kapaliny není známé, vzhledem k tomu, že vytekla přes víčka barelů, únik zřejmě nebyl masivní. Řidiče kamionu si převzali k vyšetření záchranáři.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist