https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-keni-dopadli-muze-hledaneho-v-usa-za-pasovani-slonoviny-a-drog
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Keni dopadli muže hledaného v USA za pašování slonoviny a drog

29.7.2020 13:24 | NAIROBI (ČTK)
V keňské Mombase zatkli Keňana hledaného v USA kvůli pašování slonoviny a rohů nosorožců. Abubakar Mansur Mohammed Surur dorazil letadlem z Jemenu a v USA je stíhán kromě jiného za drogovou trestnou činnost. Oznámily to keňské úřady.
 

Loni ho americký protidrogový úřad (DEA) spolu s dalšími třemi lidmi obvinil z pašování 190 kilogramů rohů nosorožců a deseti tun slonoviny v hodnotě sedmi milionů dolarů (156 milionů korun). Šedesátiletý Surur byl navíc obviněn z praní špinavých peněž a překupnictví heroinu.

"Pátrali jsme po něm dva roky a v pondělí jsme dostali informaci, že bude mezi 33 pasažéry letu z Jemenu do Mombasy," sdělil dnes velitel protidrogového oddělení keňské policie Hamisi Masa. Na zatčení se podílel také Interpol, Surur je nyní na policejní stanici v Mombase.

Ve čtveřici obviněné v USA jsou dva Keňané, Liberijec a Guinejec. Oba občané Keni byli dosud na útěku, Liberijec je ve vazbě v USA a Guinejec čeká na vydání v Senegalu. Čtveřice svou činnost organizovala v letech 2012 až 2019 z Ugandy a sousedních zemí. Jak napsala agentura Reuters, Keňa má s USA uzavřenu extradiční dohodu.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist