https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-keni-hori-vzacny-bambusovy-les-zapalili-ho-pestitele-marihuany
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Keni hoří vzácný bambusový les, údajně ho zapálili pěstitelé marihuany

1.3.2019 07:32 | PRAHA (ČTK)
Keňský stát má jen omezené možnosti, jak s požárem těchto rozměrů bojovat.
Keňský stát má jen omezené možnosti, jak s požárem těchto rozměrů bojovat.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Požár v Keni, který nejspíše způsobili nelegální pěstitelé marihuany, ohrožuje desetitisíce hektarů vzácného bambusového lesa poblíž druhé nejvyšší africké hory Mount Kenya. Podle serveru BBC již zničil také 80 kilometrů čtverečních vřesovišť.
 

Východní Afrika je domovem největších přírodních bambusových lesů na kontinentě. Podle sdružení CGIAR se v Keni nachází celosvětově kolem 3 až 4 procent tohoto typu lesa.

Požár, který vypukl před šesti dny, hoří na dvou místech a kvůli vysokým teplotám a silnému větru se rychle šíří. Aktuálně ohrožuje 40.000 hektarů původního lesa.

Keňský stát má jen omezené možnosti, jak s požárem těchto rozměrů bojovat. Hasit se ho snaží 125 místních obyvatel, lesníci, ochránci zvěře a pracovníci ekologických organizací, kteří však mají k dispozici jen obyčejné plácačky na oheň.

Požár údajně způsobili farmáři, kteří žďářili les, aby získali půdu pro pěstování marihuany. Živel ohrožuje jeden z pěti horských regionů v Keni, kde pramení řeky poskytující dohromady tři čtvrtiny sladké vody země.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist