https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-keni-se-letos-uz-podruhe-narodila-sloni-dvojcata-stava-se-to-zridka
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Keni se letos už podruhé narodila sloní dvojčata, stává se to zřídka

8.6.2022 13:00 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V Keni se v jednom z přírodních parků narodila sloní dvojčata, letos je to v této africké zemi už podruhé. Sloni rodí dvojčata jen vzácně a tato mláďata stejně vzácně přežívají. Podle jihoafrického listu Star přišel nový párek na svět v národním parku Aberdare, předchozí dvojčata se narodila v lednu v rezervaci Samburu.
 

Dvojčata tvoří u slonů pouze jedno procento všech porodů. "Probudili jsme se s úžasnou zprávou! Slonice z parku Aberdare právě porodila dvojčata," tweetovala keňská služba pro ochranu přírody (KWS). Slony označila za klíčový druh, jemuž připadá důležitá role pro udržení biodiverzity a rovnováhy v přírodě.

V lednu narození dvojčat v Samburu ohlásila nevládní organizace Save the Elephants.

Slonice jsou velmi pečlivé matky. Sloni se musejí své budoucí chování učit, takže matky zůstávají s mláďaty několik let.

V roce 2020 se narodili sameček a samička slonici Angelině v keňském parku Amboseli. Matka pro ně neměla dost mléka a mláďata byla velmi slabá. Sloni ale začínají mladé odstavovat po třech až čtyřech měsících a nahrazovat mléko vegetariánskou stravou. Než dovrší sedmi nebo osmi měsíců, dokážou se slůňata docela dobře živit rostlinou potravou a doplňovat jí matčino mléko.

Angelinini potomci oslavili loni v únoru první narozeniny a vypadali zdraví. Teď se jim blíží dva roky a loni v říjnu je adoptovala organizace nazvaná Elephant Cooperation. Pojmenovala je Scotty a Scott.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist