https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-kenske-rezervaci-se-objevily-vzacne-bile-zirafy-trpi-leucismem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V keňské rezervaci se objevily vzácné bílé žirafy, trpí leucismem

14.9.2017 09:50 | PRAHA (ČTK)
Matku a mládě objevili pracovníci rezervace ve východní Keni. Bílé žirafy ochránci přírody v Africe zaznamenali už potřetí, kromě chráněné oblasti v Keni se objevily například i v národním parku v Tanzanii.
Matku a mládě objevili pracovníci rezervace ve východní Keni. Bílé žirafy ochránci přírody v Africe zaznamenali už potřetí, kromě chráněné oblasti v Keni se objevily například i v národním parku v Tanzanii.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Ochránci přírody z keňské rezervace zveřejnili unikátní záběry vzácných bílých žiraf. Zvířata trpí takzvaným leucismem, který způsobuje ztrátu všech typů kožních pigmentů. Na rozdíl od albínů ale takto postižená zvířata nadále produkují pigment v jiných tkáních, což vysvětluje například i hnědé zbarvení očí žiraf.
 

Matku a mládě objevili pracovníci rezervace ve východní Keni. Bílé žirafy ochránci přírody v Africe zaznamenali už potřetí, kromě chráněné oblasti v Keni se objevily například i v národním parku v Tanzanii, uvedl dnes list The Guardian.

Žirafa síťovaná patří k ohroženým druhům, v divoké přírodě žije asi 8500 jedinců tohoto druhu.reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist