https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-kentucky-pozar-znicil-devet-milionu-litru-bourbonu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Kentucky požár zničil devět milionů litrů bourbonu Video

8.7.2019 00:20 | WASHINGTON (ČTK)
Hasiči v americkém státě Kentucky bojovali s požárem skladu palírny Jim Beam marně, živel zničil na 45.000 sudů bourbonu.
Hasiči v americkém státě Kentucky bojovali s požárem skladu palírny Jim Beam marně, živel zničil na 45.000 sudů bourbonu.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Hasiči v americkém státě Kentucky bojovali s požárem skladu palírny Jim Beam marně, živel zničil na 45.000 sudů bourbonu. Část tohoto typu americké whiskey se dostala i do blízké řeky Kentucky, která nyní páchne po alkoholu, informovala místní média. Zamoření řeky bourbonem je navíc ekologickým problémem, neboť v ohrožení jsou ryby a další živočichové.
 

Plameny zachvátily skladiště ve městě Versailles minulý čtvrtek pozdě večer, hasiči pak bojovali s požárem celou středu. Drew Chandler z místního krizového štábu uvedl, že požár mohl způsobit blesk.

Ve skladišti bylo 45.000 sudů, z nichž každý pojal 200 litrů bourbonu. Živel tak zničil na devět milionů litrů této populární lihoviny. Palírna v reakci na požár uvedla, že zásobování trhu ohroženo není a že uskladněný bourbon byl mladý. V Kentucky má společnost 126 skladů, kde bourbon zraje v 3,3 milionu sudů, uvedla agentura Reuters.

Požár je velkou ranou pro okolí, neboť je tam nyní všudypřítomný alkoholový odér. Po bourbonu zapáchá také řeka Kentucky. Ze snímků řeky je patrné, jak bourbon tok zabarvil. Alkohol v řece je navíc hrozbou pro ryby.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist