https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-kladne-v-arealu-byvalych-huti-poldi-hori-skladka-pneumatik
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Kladně v areálu bývalých hutí Poldi hoří skládka pneumatik

13.8.2018 14:54 | KLADNO (ČTK)
Přímé škody požárem nevznikly, hořel pouze odpad. Jako příčinu jeho vzniku uvedl vyšetřovatel pálení kabelů v prostoru černé skládky, které na daném místě nebylo zaznamenáno poprvé.
Přímé škody požárem nevznikly, hořel pouze odpad. Jako příčinu jeho vzniku uvedl vyšetřovatel pálení kabelů v prostoru černé skládky, které na daném místě nebylo zaznamenáno poprvé.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V Kladně v areálu bývalých hutí Poldi hoří skládka pneumatik. V blízkosti ohně je asi 22 vagonů uhlí, které se hasiči snaží před plameny uchránit. Podařilo se jim již sehnat strojvedoucího, který by měl vagony odtáhnout do bezpečí. Vyhlášený byl druhý stupeň poplachu, který velitel zásahu následně zvýšil na třetí, řekla ČTK mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. Hustý černý dým byl vidět i ze zhruba deset kilometrů vzdálené Unhošti. S plameny bojují desítky hasičů.
 

Kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno) ČTK řekl, že nejsou potřeba bezpečnostní opatření, obyvatelé města neohrožuje ani požár, ani produkované zplodiny. Kereková dodala, že na místo míří chemická laboratoř hasičů z Kamenice, která bude škodliviny v ovzduší měřit.

Město ale preventivně na svém webu doporučuje především obyvatelům v městských částech Vrapice, Dubí a Dříň aby nevětrali. "Stejné doporučení platí i pro obce navazující na jmenované městské části," uvedl magistrát na webu.

Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně. Nejzávažnější je čtvrtý - zvláštní, který bývá vyhlašován jen při mimořádných situacích.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Setkání s přírodou

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist