https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-krkonosich-budou-uzavreny-cesty-obrim-a-modrym-dolem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Krkonoších budou uzavřeny cesty Obřím a Modrým dolem

18.9.2018 00:29 | PEC P.S. (ČTK)
Ode dneška přibližně do čtvrtka budou pro turisty uzavřeny cesty Obřím a Modrým dolem. / ilustrační foto
Ode dneška přibližně do čtvrtka budou pro turisty uzavřeny cesty Obřím a Modrým dolem. / ilustrační foto
Ode dneška přibližně do čtvrtka budou pro turisty uzavřeny cesty Obřím a Modrým dolem. Vrtulník tam bude přepravovat materiál pro opravu cesty mezi mezistanicí lanovky na Sněžku na Růžové hoře a vrcholem Sněžky. Včera o tom informoval mluvčí Správy Krkonošského národního parku Radek Drahný.
 

Vrtulník bude startovat z lesní cesty u Richtrových bud a jeho trasa povede nad Modrým a Obřím dolem. "Práce v uvedeném letovém koridoru začaly včera v 17:00 a budou probíhat asi tři dny," uvedl Drahný. Současně platí již dříve avizované uzavření cesty mezi Růžovou horou a Sněžkou. Turisté tak k cestě na Sněžku mohou nadále využít lanovku, cestu přes Jelenku nebo od Slezského domu.

Trasa z Růžové hory na Sněžku by měla být uzavřena po dobu stavebních prací. Přes zimu bude dočasně průchozí. Práce mezi Růžovou horou a Sněžkou jsou v plánu až do září 2020.

Při opravě dělníci mezi stanicí lanovky Růžová hora a sedlem mezi Růžovou horou a Sněžkou vymění materiál cesty. Dříve použité vápencové podloží nahradí nealkalickým materiálem, vhodným pro Krkonoše. V úseku od sedla směrem k vrcholu Sněžky dělníci opraví schody a štětování mezi nimi. Drahný poznamenal, že od poslední opravy chodníku uplynulo 21 let.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist