https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-kutne-hore-by-mely-od-kvetna-jezdit-elektrobusy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Kutné Hoře by měly od května jezdit elektrobusy

10.1.2019 14:09 | KUTNÁ HORA (ČTK)
V Kutné Hoře by měly od května jezdit elektrobusy, které vystřídají klasické autobusy s dieselovými motory.  Ilustrační snímek.
V Kutné Hoře by měly od května jezdit elektrobusy, které vystřídají klasické autobusy s dieselovými motory. Ilustrační snímek.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Škoda Electric
V Kutné Hoře by měly od května jezdit elektrobusy, které vystřídají klasické autobusy s dieselovými motory. Cílem je zavést ekologickou dopravu, která nebude produkovat zplodiny a nebude hlučná, řekl dnes novinářům starosta Josef Viktora (ANO).
 

Na nakoupení pěti elektrobusů dostala dopravní společnost Arriva dotaci. Výběrové řízení na dodavatele však bylo v minulosti neúspěšné a muselo se opakovat.

"Naftové autobusy budou vyřazeny a veškerou autobusovou dopravu nahradí elektrobusy," uvedl Viktora. Připomněl, že město chtělo původně vsadit na autobusy poháněné na zemní plyn. Pořízení elektrobusů je ale podle starosty výhodnější z hlediska dotací, proto se město vydalo touto cestou.

Dopravce by měl zajistit dva malé elektrobusy pro jízdy přes město a tři velké, které budou zajíždět mimo centrum. Menší budou mít na délku jen osm metrů a měly by se i v užších uličkách pohodlně vytočit.

Autobusy v Kutné Hoře zajíždějí do historického centra od loňského dubna. Lidé díky protažení MHD do středu města nemusejí z objezdové silnice chodit pěšky.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist