https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-litomericich-vznikne-kvetinovy-park
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Litoměřicích vznikne květinový park

25.6.2020 00:06 | LITOMĚŘICE (ČTK)
Porostou zde levandule, astry či cibuloviny, každé pokvetou jindy. Ilustrační foto
Porostou zde levandule, astry či cibuloviny, každé pokvetou jindy. Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V Litoměřicích v Mezibraní bude květinový park. V současné době je v prostoru o rozloze 6000 metrů čtverečních tráva a několik stromů. Práce by podle plánu měly být dokončeny na jaře 2021. Cena vzejde z výběrového řízení, uvedla Lenka Brožová z odboru životního prostředí městského úřadu Litoměřice.
 

"Na zhotovitele vyhlásíme výběrové řízení. Přes léto bychom chtěli dokončit zdroj vody pro závlahy, poté proběhnou stavební a zahradnické práce," uvedla Brožová. Dodala, že v rozpočtu je vyčleněna částka, která má pokrýt také instalaci nádrže na vodu pro závlahy.

Prostor bude po úpravě zelenější, uzavřenější a barevnější. Porostou zde levandule, astry či cibuloviny, každé pokvetou jindy. Stromoví budou tvořit červeně kvetoucí kaštany či lípy. Nyní v okolí pokračují práce na opravě vodovodu, aby se předešlo zásahu do země po dokončení revitalizace, uvedl za město Radim Tuček.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist