https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-litvinove-stale-hori-hala-skladky-celio-stav-posoudi-statik
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Litvínově stále hoří hala skládky Celio, stav posoudí statik Video

20.9.2018 00:29 | LITVÍNOV (ČTK)
V areálu skládky Celio v Litvínově na Mostecku od středečních 13:00 hoří hala. Na místě i dnes zasahuje asi 110 hasičů, budovu ochlazují zvenku.
V areálu skládky Celio v Litvínově na Mostecku od středečních 13:00 hoří hala. Na místě i dnes zasahuje asi 110 hasičů, budovu ochlazují zvenku.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V areálu skládky Celio v Litvínově na Mostecku od středečních 13:00 hoří hala. Na místě i dnes zasahuje asi 110 hasičů, budovu ochlazují zvenku. Stav budovy dnes dopoledne posoudí statik. Rozhodne, zda hasiči budou moci vstoupit dovnitř a začít odstraňovat prohořelý a promáčený odpad, který byl v hale s linkou na drcení odpadu uskladněn. Řekl to mluvčí krajských hasičů Milan Rudolf.
 

"Hasiči do budovy zatím nevstupují, protože není jasné, zda nehrozí zřícení střechy nebo propad nosných konstrukcí. Z tohoto důvodu vyčkáváme na příjezd statika. Pokud by vstup do budovy neumožnil, budeme nadále zvenku ochlazovat halu a její okolí a bude nutné ji nechat zcela vyhořet," řekl Rudolf.

Hasiči také spolupracovali se dvěma chemickými laboratořemi, které měřily v okolí požáru stav ovzduší. Únik škodlivin jejich měření nezaznamenala. Na místě je od středečního večera 110 hasičů ze 17 profesionálních i dobrovolných jednotek. Podle mluvčího zásah potrvá minimálně do dnešního večera.

Firma Celio předběžně odhadla škodu na 100 milionů korun. V hale, která má rozměry 80 na 40 metrů, byla linka na drcení odpadu, na střeše haly je navíc fotovoltaická elektrárna. V hale bylo uskladněno větší množství odpadu určeného k roztřídění. Firma nenahlásila žádného pohřešovaného, při požáru dosud nebyl nikdo zraněn.

Litvínovská firma Celio se zabývá zpracováním pevných odpadů. Vlastní a provozuje jeden z největších skládkových areálů v Česku. Požáry v areálu skládky nejsou výjimečné, například v loňském roce tam hasiči řešili dva rozsáhlé požáry.reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist