https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-melniku-vznikne-centrum-pro-opetovne-uziti-vyrobku?fbclid=IwAR2MD_rDO-MhlkcOUptAHrYimr4T9Acd1_L_ZN9rFW9BzmHhmK4_k9i6gS0
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Mělníku vznikne centrum pro opětovné užití výrobků

8.1.2020 00:11 | MĚLNÍK (ČTK)
V Mělníku vznikne tento rok v areálu technických služeb centrum pro opětovné užití výrobků a materiálů. Bude v hale, kterou nechá postavit město. Lidé v něm budou moci odevzdat i sehnat například nábytek nebo knihy a staré časopisy. / Ilustrační foto
V Mělníku vznikne tento rok v areálu technických služeb centrum pro opětovné užití výrobků a materiálů. Bude v hale, kterou nechá postavit město. Lidé v něm budou moci odevzdat i sehnat například nábytek nebo knihy a staré časopisy. / Ilustrační foto
V Mělníku vznikne tento rok v areálu technických služeb centrum pro opětovné užití výrobků a materiálů. Bude v hale, kterou nechá postavit město. Lidé v něm budou moci odevzdat i sehnat například nábytek nebo knihy a staré časopisy. Na stavbu je vypsaný tendr, řekl na listopadové tiskové konferenci místostarosta Mělníka Milan Schweigstill (za STAN).
 

"V současné době se ještě ladí detaily, co všecko tam budeme od lidí brát a zpětně dávat k dispozici," uvedl Schweigstill. Příprava podle něj naráží na řadu byrokratických komplikací, řeší se například to, zda bude možné nabízet elektroniku k dalšímu využití.

Město musí centrum provozovat kvůli dotačním podmínkách minimálně pět let, evropská dotace pokryje většinu z předpokládaných nákladů, které mají dosáhnout zhruba sedm milionů korun.

Opětovné využití neboli re-use vede k nižší produkci odpadu, protože věci, které by jinak skončily v kontejneru nebo na sběrném dvoře, ještě mohou někomu posloužit. Místo, kde mohou lidé odložit staré, ale stále funkční věci, otevřelo letos například Brno nebo Chrudim.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
Sandra Bejšáková
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

MR

Michael Rada

14.1.2020 11:13
přemýšlím, zda-li někdo z radních někdy slyšel výrazy INDUSTRIAL UPCYCLING či INDUSTRY 5.0
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist