https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-milovicich-letos-dokonci-obnovu-lesoparku-lisky-zpristupni-se-lidem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Milovicích letos dokončí obnovu lesoparku Lišky, zpřístupní se lidem

31.1.2023 00:10 | MILOVICE (ČTK)
Po vyčištění náletů a odstranění betonových konstrukcí přibyde nová výsadba, mlatové cesty a lavičky.
Po vyčištění náletů a odstranění betonových konstrukcí přibyde nová výsadba, mlatové cesty a lavičky.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V Milovicích na Nymbursku pokračují s revitalizací lesoparku Lišky v severovýchodní části města. Přírodní areál poznamenaný armádní činností má být po úpravách přístupný lidem. Po vyčištění náletů a odstranění betonových konstrukcí přibyde nová výsadba, mlatové cesty a lavičky. Práce zhruba na 20 hektarech plochy vyjdou na 18 milionů korun, téměř osm milionů jde z evropských dotací. Město začalo s úpravami loni na podzim, informovala ČTK mluvčí města Eva Hrušková.
 

"V loňském roce byly dokončeny téměř všechny demoliční práce a část pěstebních opatření, zbylé práce musí být hotovy do konce letošního roku," uvedla Hrušková. Město podle ní zásahy připravovalo ve spolupráci s ekology. "Před zahájením samotné realizace proběhl v těchto lokalitách průzkum, v rámci kterého byl zjištěn výskyt vzácných živočichů, například roháčů, modrásků hořcových, krutihlavů obecných a velké množství vzácných rostlin," doplnila mluvčí. Některé stromy jsou ve špatném stavu, musí se pokácet. Počítá se také s výsadbou dubů, které postupně stárnoucí stromy nahradí.

O území, které bylo původně založeno jako park, podle starosty Milana Poura (ANO) v době působení nejen sovětské armády nikdo nepečoval. "Byly tam vojenské objekty, například bunkry či podzemní sklady. Některé se nám podařilo zdemolovat, některé budou zakonzervovány tak, aby v budoucnu mohly být využity třeba pro prohlídky," řekl Pour.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist