https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-moravskem-krumlove-horely-desitky-autovraku-na-vrakovisti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Moravském Krumlově hořely desítky autovraků na vrakovišti

17.9.2021 00:43 | MORAVSKÝ KRUMLOV (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto | ifranz / Flickr
Hasiči v Moravském Krumlově na Znojemsku včera asi pět a půl hodiny zasahovali u požáru několika desítek autovraků na vrakovišti. Vyhlášený byl druhý stupeň požárního poplachu. Výše škody a příčina požáru zůstávají v šetření. ČTK to řekl mluvčí hasičů Filip Venclovský. Prvotní informace byla o pěti hořících vozech. Nikdo se nezranil.
 

Hořelo v ulici U nádraží, oznámení požáru hasiči přijali kolem 10:00. Mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška už dříve uvedl, že druhý stupeň hasiči vyhlašovali z toho důvodu, aby měli v místě zásahu dostatek vody.

"Hořelo několik desítek autovraků na hromadě, a to také už slisované," uvedl Venclovský. Oheň hasiči dostali pod kontrolu asi za hodinu a půl od oznámení, následně požár dohašovali. K likvidaci požáru využili pěnu, zapojena byla podle Mikošky i výšková technika. Na manipulaci s vraky nasadili bagry. Požár hasiči zcela zlikvidovali kolem 15:30.

Druhý stupeň požárního poplachu znamená, že se zásahu účastní do deseti hasičských jednotek. Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně, nejzávažnější je čtvrtý, který bývá vyhlašován jen při mimořádných situacích.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist