https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-nemecku-bylo-vypusteno-5000-uhoru-zabavenych-paseracce
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Německu bylo vypuštěno 5000 úhořů zabavených pašeračce

4.12.2018 16:13 | PRAHA (ČTK)
V Německu bylo dnes do Rýna nedaleko Mohuče vypuštěno asi 5000 mladých úhořů, které celníci objevili u jedné pašeračky. Tyto chráněné živočichy se snažila dopravit přes letiště ve Frankfurtu nad Mohanem do Vietnamu. Informovala o tom agentura DPA.
 

Úhoříky - kteří již vypadají jako dospělí úhoři, ale nemají pigment a jsou průhlední - zaměstnanci letiště objevili koncem listopadu v kufru 47leté ženy z Malajsie. Byli v sáčcích naplněných vodou, ty pak byly uloženy v polystyrenových krabicích. V Asii za úhoře pašeráci mohli získat značnou částku, protože jsou považováni za lahůdku a někteří lidé věří, že mají blahodárný vliv na potenci.

Zatímco v Německu jeden kilogram vyjde na 400 eur (10.370 Kč), na rybích burzách v Asii to je podle DPA mezi 3000 a 5000 eury.

Celníci zabavené úhoře před vypuštěním nechali u jednoho majitele akvaristiky. "Měli viditelně radost, že se vrátili do svého živlu," řekl dnes mluvčí frankfurtského celního úřadu Hans-Jürgen Schmidt, když se dnes úhoříci dostali do Rýna.

Žena, která se úhoře chycené zřejmě v ústích řek na jihozápadě Evropy snažila vyvézt do Vietnamu, v Německu potrestána nebude. Německé úřady ji po nalezení úhořů v kufru nestačily zadržet, uletěla do Vietnamu.

DPA uvádí, že úhořů v posledních letech v Rýnu ubylo, proto jsou do této řeky stále znovu tito chránění živočichové vysazováni.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist