https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-nemecku-kvuli-ptaci-chripce-vybili-jiz-pul-milionu-kusu-drubeze
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Německu kvůli ptačí chřipce vybili již půl milionu kusů drůbeže

14.2.2017 13:00 | PRAHA (ČTK)
Od počátku loňského listopadu do konce ledna vybili němečtí farmáři ve spolupráci s hygieniky zhruba 391.000 kuřat, krocanů a kachen v chovech, v nichž se prokázala přítomnost viru ptačí chřipky.
Od počátku loňského listopadu do konce ledna vybili němečtí farmáři ve spolupráci s hygieniky zhruba 391.000 kuřat, krocanů a kachen v chovech, v nichž se prokázala přítomnost viru ptačí chřipky.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Už více než půl milionu kusů drůbeže vybili v Německu během aktuální vlny ptačí chřipky. Agresivním kmenem H5N8 jsou postiženy s výjimkou jedné všechny spolkové země, nejhorší situace je ale v drůbežářském srdci Německa - Dolním Sasku, informovala agentura DPA.
 

Od počátku loňského listopadu do konce ledna vybili němečtí farmáři ve spolupráci s hygieniky zhruba 391.000 kuřat, krocanů a kachen v chovech, v nichž se prokázala přítomnost viru ptačí chřipky. Dalších asi 154.000 kusů drůbeže se zlikvidovalo z preventivních důvodů.

Ptačí chřipka se v posledních měsících objevila na farmách v řadě evropských zemí včetně Rakouska, Nizozemska, Francie, Polska, Maďarska či Chorvatska. Na konci loňského roku potvrdily výskyt ptačí chřipky na Slovensku. V lednu se první případ po desetiletí potvrdil také v Česku.

Virus takzvané ptačí chřipky se poprvé objevil v Hongkongu v roce 1997. Od té doby se rozšířil mezi drůbeží zpočátku hlavně v Asii a pak po celém světě. Vakcinace v chovech se neprovádí, je dokonce zakázaná. Postižená hejna se likvidují.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
jrm šeb
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist