https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-nemecku-utratili-nejstarsi-gorilu-v-evrope-zila-i-v-cechach
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Německu utratili nejstarší gorilu v Evropě, žila i v Čechách Video

21.8.2018 00:22 (ČTK)
Fritz byl podle norimberské zoo ve svých 55 letech nejstarším jedincem svého druhu žijícím v evropských zahradách.
Fritz byl podle norimberské zoo ve svých 55 letech nejstarším jedincem svého druhu žijícím v evropských zahradách.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V zoologické zahradě v Norimberku včera utratili nejstarší gorilu, která v Evropě žila. Fritz se narodil v roce 1963 v Kamerunu a uspat se jej ošetřovatelé rozhodli právě kvůli vysokému věku a s ním spojenou slabostí, informovala agentura DPA. V 80. letech minulého století žil gorilí samec dva roky také v zoo ve Dvoře Králové nad Labem.
 

Fritz byl podle norimberské zoo ve svých 55 letech nejstarším jedincem svého druhu žijícím v evropských zahradách. Od soboty byl podle ošetřovatelů ale stále slabší, nedokázal se již sám pohybovat a vzhledem k tomu, že neexistovaly vyhlídky na zlepšení jeho stavu, rozhodli se veterináři, že jej utratí.

Fritz, který se v roce 1966 dostal z Kamerunu nejprve do mnichovské zoo Hellabrunn a o čtyři roky později do Norimberku, zplodil celkem šest potomků - dvě samice a čtyři samce. V současnosti po celé Evropě žije čtrnáct jeho pravnoučat.

Mimo zoo v Norimberku se Fritz dostal od počátku sedmdesátých let jen dvakrát. Od září 1984 do ledna 1985 žil v zoo v Berlíně a od července 1986 do listopadu 1988 v zoo ve východočeském Dvoře Králové nad Labem.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist