https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-noci-horel-sklad-elektroodpadu-v-jihlavskych-hruskovych-dvorech
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V noci hořel sklad elektroodpadu v jihlavských Hruškových Dvorech. Způsobily ho zřejmě akumulátory

31.8.2023 12:34 | JIHLAVA (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | rostislavkral / Depositphotos
Noční požár elektroodpadu v jihlavské části Hruškové Dvory pravděpodobně způsobily akumulátory uložené v meziskladu společnosti Enviropol. Za společnost o tom informovala Dana Křížková. Hasiči k požáru vyjeli dnes po 1:00, po hodině ho dostali pod kontrolu a zásah ukončili po 9:00. Při požáru se nikdo nezranil. Škoda byla předběžně vyčíslená na milion korun, uvedla mluvčí hasičů Petra Musilová.
 
"Vznik požáru v meziskladu nás samozřejmě velmi mrzí, nicméně do našeho závodu se elektrospotřebiče dostávají k recyklaci již na konci své životnosti, kdy jsou často mechanicky poškozené. Akumulátory jsou běžně za hranicí své životnosti. Z toho pak pramení rizika zahoření, kterým je náš závod při recyklaci elektrozařízení vystaven,” uvedla manažerka závodu Pavla Marušová. Stejné problémy podle ní musejí řeší zpracovatelé elektroodpadu po celém světě. "Rizika se snažíme maximálně eliminovat nejen kvůli bezpečnosti našich zaměstnanců a škodám na majetku, ale primárně z důvodu omezení negativních vlivů na životní prostředí,” dodala Marušová.

Podle Křížkové povedou výsledky vyšetřování požáru ke vzniku dalších opatření, které by měly do budoucna zabránit podobným událostem.

Obyvatelům okolních měst a obcí doporučili hasiči po požáru nevětrat. Škodliviny v ovzduší na místě proměřuje laboratoř z Tišnova, kterou hasiči pozvali.

Hasiči k požáru vyslali sedm cisternových stříkaček. Čelními nakladači odpad odváželi na volné prostranství, kde ho dohašovali.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist